Przeanalizuj swoje spaliny

W XXI w. coraz więcej mówimy o szeroko pojętej ekologii oraz o tym, jak każdy powinien segregować śmieci. Pamiętajmy, że bardzo istotnym elementem całej ekologicznej układanki jest też zadbanie o ograniczenie emisji szkodliwych spalin do atmosfery. Aby zatem wiedzieć na czym stoimy, warto zainwestować w szczególne narzędzia, którymi są analizatory spalin.

Czy musimy to kupować i komu to tak naprawdę się przydaje?

Pod pojęciem analizatorów spalin tak naprawdę może skrywać się bardzo dużo różnych rzeczy. Możemy mieć tutaj na myśli wyspecjalizowane urządzenia używane na przykład w elektrowniach to pomiarów emisji gazów szkodliwych do atmosfery jak i również zwykłe czujniki czadu w domostwach.

Jeżeli jednak głębiej się nad tym zastanowić, istnieje pewnego rodzaju grupa czujników, która może się przydać praktycznie każdemu. Mowa tutaj o właśnie wcześniej wspomnianych czujnikach czadu, ratujących często ludzkie życie. Niejednokrotnie można przecież usłyszeć w mediach historie, że na skutek niekontrolowanego wycieku tlenku węgla umarła rodzina. Wszystkiemu można było zapobiec, gdyby został zamontowany odpowiedni czujnik czadu.

Pomiary różnych stężeń

Pamiętajmy o tym, że pomiary poziomu tlenku węgla (II), to niejeden parametr, na który powinniśmy zwracać uwagę odnośnie analizy gazów w naszym domu. Analizatory spalin mogą zostać skonfigurowane pod kątem badania poziomu merkaptanu czy bardziej gazu ziemnego, gdyż pierwszy może zostać wyczuty nosem.

Warto jednak wiedzieć, że na rynku analizatorów spalin, głównymi klientami są kominiarze, którzy do wykonywania swojego zawodu potrzebują wyspecjalizowanego oprzyrządowania, które pozwoli na kontrolę domów pod kątem eksploatacyjnym.

Podsumowanie

Jeżeli ta bardzo szeroko dziedzina techniki, którymi są analizatory spalin jest Ci zupełnie obca, warto zagłębić się w dalszą lekturę we własnym zakresie, aby poszerzyć wiedzę w tym temacie. W zależności od tego, jakiego rodzaju instalację ciepłowniczą eksploatujesz, może okazać się, że pewnego razu zamontowanie odpowiedniego analizatora spalin w swoim domu, pomoże zapobiec katastrofie.Pamiętajmy, że musimy dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, bo nikt przecież za nas nie będzie się nad tym zastanawiał – to jest nasza odpowiedzialność.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c..