Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że żywice epoksydowe w najprostszym możliwym ujęciu są syntetycznymi materiałami polimerowymi, które po utwardzeniu stają się nierozpuszczalne i nietopliwe. Jakie właściwości i zastosowanie mają wspomniane produkty?
Twarda żywica epoksydowa – zastosowanie
Należy mieć świadomość, że omawiane rozwiązanie dzięki swoim licznym właściwościom znajduje zastosowanie, jako istotny komponent lakierów, farb i laminatów. Godny uwagi jest również fakt, że specjalnie przygotowana żywica jest stosowana bardzo często, jako klej do metalu.
Warto także zaznaczyć, że omawiany rodzaj żywicy ma bardzo szerokie zastosowanie, jako klej konstrukcyjny. Ponadto produkt doskonale zda egzamin przy odnawianiu rur metalowych w przypadku ewentualnej korozji.
Cena żywicy epoksydowej i wydajność
Należy mieć świadomość, że na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów żywicy epoksydowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cena uzależniona jest od bardzo dużej liczby czynników.
W znacznej większości przypadków za kilogram dwuskładnikowej żywicy epoksydowej trzeba będzie zapłacić od 50 do 100 złotych. Z kolei wydajność posadzki epoksydowej to 4-5 m2/kg.
Twarda żywica epoksydowa w garażu i piwnicy
Warto wiedzieć, że warstwa żywicy epoksydowej jest z roku na rok coraz częściej spotykana w piwnicy lub na podłodze w garażu. Należy zaznaczyć, że omawiana powłoka może ułatwić utrzymanie czystości. Ponadto jest praktycznie całkowicie nieprzepuszczalna dla wody. W zdecydowanej większości przypadków powłoki żywiczne na podłogach mają kilkumilimetrową grubość
Nie można zapomnieć, że podłogi betonowe znajdujące zastosowanie w garażach i pomieszczeniach piwnicznych są mało atrakcyjne pod względem optycznym. Ponadto są narażone na zarysowania i zabrudzenia. Warto podkreślić, że nie wykazują się odpornością na uboczne efekty działania wilgoci. Godny uwagi jest fakt, że warstwa dwuskładnikowej żywicy epoksydowej jest w stanie bardzo efektywnie poprawić zarówno wygląd, jak i jakość podłogi.