zawiesia wężowe

Jak wybrać pierwszą maszynę do szycia?

Wybór pierwszej maszyny do szycia nie jest sprawą prostą. Nie wiadomo czy lepiej kupić tańszą maszynę, czy zdecydować się na tę znacznie droższą. Oczywiście będzie miała więcej funkcji, ale czy wszystkie będą wykorzystywane?

Pierwsza maszyna do szycia

Zaczynając przygodę z szyciem, tak naprawdę nie wiemy, czy będzie to tylko chwilowa fascynacja, czy szycie stanie się naszym hobby. Z tego właśnie względu pierwsza maszyna nie musi być z najwyższej półki.

Najlepsze maszyny do szycia dla początkujących, to maszyny mechaniczne. Nie są skomplikowane w obsłudze, są wielofunkcyjne, a ich cena jest przystępna. Warto jednak kupić maszynę od znanego producenta, który oferuje wysoką jakość sprzętu. Ciągle psująca się maszyna potrafi skutecznie zniechęcić do szycia.

Jakie funkcje musi mieć maszyna?

Mechaniczne maszyny do szycia napędzane są silnikiem elektrycznym, który uruchamiany jest za pomocą pedału nożnego. Od siły nacisku stopy zależy prędkość pracy igły. Wszystkie parametry pracy maszyny ustawiane są ręcznie za pomocą pokręteł lub suwaków.

Nawet najprostsze maszyny mają do wyboru kilka ściegów prostych, zygzakowatych. Ważna jest możliwość regulowania długości szerokości ściegów oraz szycie do tyłu, które pozwala zakończyć ścieg.

W bardziej zaawansowanych modelach wbudowane są nawlekacze igły, regulatory docisku stopki, funkcja overlock oraz haftowania. To funkcje bardzo przydatne, które znacznie poszerzają możliwości wykonywania różnych prac krawieckich i tworzenia oryginalnych ubiorów. Zwłaszcza haftowanie pozwala nadać im spersonalizowany charakter.

Maszyny do szycia dla bardziej zaawansowanych

Osoby, które pokochały szycie, mogą pokusić się o zakup maszyny elektronicznej lub komputerowej, które znacznie ułatwiają pracę i ją automatyzują. Ustawianie funkcji odbywa się za pomocą wyświetlacza LCD. Szycie jest prostsze i znacznie szybsze.

Maszyny do szycia komputerowe ze względu na zaawansowane funkcje i wysoką cenę, przeznaczone są dla profesjonalnych zakładów krawieckich. Komputer wbudowany w maszynę do szycia może zapamiętać nawet do 100 wzorów.

Możliwości takiej maszyny do szycia nigdy nie zostaną wykorzystane na potrzeby domowe i oczywiście nie zwróci się koszt jej zakupu.