Co można czyścić laserem?

Zaawansowane technologie, które stosuje się na co dzień, znacząco ułatwiają funkcjonowanie. Jednym z ważniejszych wynalazków jest laser, który stosuje się w wielu dziedzinach. Na uwagę zasługują lasery, którymi można czyścić różne powierzchnie. Jak przebiega ten proces? Gdzie się to stosuje?

Czyszczenie laserowe – wygodna i bezdotykowa technologia

Są powierzchnie, które po wielu latach ciężko jest wyczyścić. Nie zawsze też stare przedmioty chce się wyrzucić, gdyż mają one ciekawą historię. Rozwiązaniem tego typu problemów jest laser, którym można wyczyścić różnego typu powierzchnie.

Czyszczenie laserem jest technologią bezdotykową, a więc nie trzeba się martwić, że przedmiot zostanie zniszczony lub uszkodzony. Jest to technika w pełni bezpieczna dla środowiska. Zapewnia dużą precyzję i potrafi usunąć naprawdę trudne do wyczyszczenia zabrudzenia. Tę technikę stosuje się w budownictwie i różnych gałęziach przemysłu.

Kiedy stosuje się czyszczenie laserem?

Tak na dobrą sprawę prawie każdą powierzchnię można wyczyścić laserem. Jest to bezpieczne, a przede wszystkim bardzo skuteczne. Precyzyjne czyszczenie laserowe jest doskonałe przy usuwaniu rdzy i wżerów. Można przy pomocy lasera też szybko i bezproblemowo pozbyć się różnego rodzaju przebarwień termicznych, a nawet tlenków.

Podczas spawania liczy się nie tylko dobre urządzenie i sprawna ręka spawacza, ale też czysta powierzchnia. Czyszczenie laserem jest zatem najlepszym rozwiązaniem, aby uzyskać mocną spoinę. Na takiej powierzchni też warstwa farby będzie znacznie trwalsza. Tę technikę stosuje się podczas renowacji zabytków, kiedy niezwykle ważna jest precyzja.

Dlaczego warto zdecydować się na czyszczenie laserem?

Laserowe czyszczenie jest przede wszystkim bardzo skuteczne. Jest to też metoda bardzo wszechstronna. Bez większych problemów można usunąć starą farbę, korozję, tłuszcz czy trudne do usunięcia zanieczyszczenia.

Czyszczenie laserowe stosuje się na powierzchniach metalowych, ale także i drewnianych. Bez problemu można też wyczyścić powierzchnie kamienne.