Wszystko o przepakowywaniu towarów

Przepakowywaniem towarów nazywa się szereg czynności, które kompleksowo realizują usługę konfekcjonowania towarów. Usługa ta często ma decydujący wpływ na sprzedaż towaru i dlatego warto zlecić ją profesjonalistom.

Na czym polega przepakowywanie towarów?

Towar, który przychodzi bezpośrednio od producenta, często dociera do hurtowni w opakowaniach zbiorczych. Przepakowywanie towarów polega na pakowaniu ich w pojedyncze opakowania, w których później odsyłane są dalej, do hurtowni i sklepów. Niektóre z nich przekłada się do pudełek, inne znowu pakuje się przy użyciu folii. Przy wyborze opakowania trzeba wziąć pod uwagę bezpieczeństwo przewożonych produktów w transporcie.

Przepakowywanie towarów często odbywa się za pomocą specjalistycznych maszyn, które pracować mogą całą dobę, bez przerwy, w przeciwieństwie do ludzi. Niektóre towary muszą być zapakowane ręcznie, zwłaszcza popularne zestawy upominkowe. Zajmują się tym wykwalifikowani pracownicy, którzy przejawiają zdolności manualne.

W trakcie przepakowywania produktów może zajść potrzeba ich konfekcjonowania, czyli doczepiania metek, albo nalepiania kodów kreskowych, czy umieszczanie etykiet

Przepakowywanie produktów- kto się tym zajmuje?

Do przepakowywania towarów na rzecz jakiegoś przedsiębiorstwa zatrudnia się przeważnie profesjonalne firmy zewnętrzne. Mają one specjalistyczne maszyny, które nie raz są niezbędne, żeby zapakować towar, a pracownicy są fachowcami, którzy przeszli specjalne kursy dotyczące właśnie pakowania. Dzięki wynajęciu takiej firmy producent oszczędza sporo pieniędzy, które przeznaczyć by musiał na zakup specjalistycznych maszyn, na szkolenia pracowników i na miejsce do magazynowania towaru.

Jakie mogą być rodzaje opakowań do transportu?

W transporcie używać można wielu rodzajów opakowań do transportu. mogą to być skrzynie drewniane, ze sklejki i z OSB, worki foliowe i plastikowe. Dość często wykorzystuje się palety jednorazowe, standardowe i specjalne, a także wiele innych opakowań z drewna. Jest to dobry materiał, z którego wykonuje się opakowania wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. Można w ten sposób bezpiecznie, skutecznie i prosto przewozić towary droga morska, lądową, transportem lotniczym oraz intermodalnym, bez ryzyka uszkodzenia.