Pojemnik plastikowy 1000l

Dynamiczny rozwój gospodarczy i ciągła konieczność optymalizacji czasu i kosztów logistyczno-magazynowych sprawiają, że coraz chętniej producenci, przewoźnicy i szeroko pojęci przedsiębiorcy korzystają z pojemników plastikowych 1000l. Czym się wyróżniają? Jakie są ich podstawowe zalety? Do czego można je wykorzystać?

Charakterystyka zbiorników IBC

Zbiornik ibc 1000l to obecnie najpopularniejszy pojemnik plastikowy stosowany w wielu branżach. Ma on kształt prostopadłościanu, zabezpieczony jest dookoła kratą ze stali nierdzewnej i na stałe jest przymocowany do uniwersalnej palety. Wszystko to sprawia, że jest nie tylko łatwy w transporcie, ale redukuje też koszty, gdyż do załadunków i rozładunków wystarczy tylko jeden operator.W związku z tym, że pojemnik plastikowy 1000l jest przeznaczony do każdej branży, na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest on dostępny w opcji z antybakteryjnymi ściankami, które zachowują sterylność i nie wchodzą w żadną reakcję chemiczną z żywnością czy lekami.Aby zminimalizować ryzyko wycieku substancji płynnej zbiornik ibc 1000l został zaprojektowany w specjalny sposób, który umożliwia bezpieczne układanie wielu pojemników w stos. Co więcej, wiele dostępnych na rynku pojemników plastikowych 1000l ma tzw. podwójną ściankę, która wpływa na wytrzymałość pojemnika i umożliwia obciążenie jednostkowe nawet do 1500 kg i obciążenie stosu nawet do 8000 kg.

Gdzie można wykorzystać zbiorniki ibc?

Pojemnik plastikowy 1000l można wykorzystać dziś w każdej branży. Zbiorniki te są świetnie przystosowane zarówno do przechowywania jak i transportu toksycznych substancji chemicznych, jak i płynów spożywczych czy surowców płynnych do produkcji kosmetyków i leków. Wszystkie zbiorniki ibc 1000l posiadają stosowne badania i atesty, zwłaszcza te, które przeznaczone są dla branży spożywczej i farmaceutycznej.

Pojemnik plastikowy 1000l jest chętnie używany przez duże zakłady produkcyjne, które aby wynegocjować najlepszą cenę na płynne surowce muszą zamówić je w większych ilościach. Zbiornik ibc 1000l to najbardziej optymalne rozwiązanie! Możliwość układania w stos, łatwość obsługi przez jednego operatora oraz duża wytrzymałość zbiorników sprawiają, że to obecnie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla firm.Warto też podkreślić, że liczący się na rynku producenci zbiorników oferują swoim klientom nie tylko zakup, ale również krótkoterminowy wynajem pojemnika plastikowego 1000l. Wynajem często jest opcją bardziej opłacalną w dłuższej perspektywie czasu.