Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa jest jednym z produktów wykonywanym z wysoce powszechnego surowca sztucznego, którym jest polietylen. Produkt posiada w sobie wiele właściwości chemicznych i fizycznych, dzięki którym jest wykorzystywany w wielu firmach.

Uzyskiwanie pianki polietylenowej.

Jak wcześniej wspomniano, pianka polietylenowa powstaje w procesie polimeryzacji polietylenu. Proces ten polega na spienianiu gazami obojętnymi polietylenu o mniejszej gęstości, który posiada większą elastyczność i miękkość niż polietylen o większej gęstości.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka w rolce jest produktem łatwym i tanim do wyprodukowania. Dzięki temu jest wykorzystywana w działalności wielu przedsiębiorstw.W budownictwie zwraca się uwagę na funkcję termoizolacyjną pianki, a także jej wysoką trwałość i niepalność. Dzięki temu wykorzystuje się ją do izolacji budynków.Sport i rehabilitacja to przede wszystkim wiele akcesoriów wykonanych z lekkiej pianki polietylenowej. Wiele akcesoriów do pływania przeznaczonych dla początkujących jest wykonanych z pianki polietylenowej, ponieważ dzięki temu produkt jest lekki, miękki i bezpieczny. Maty do ćwiczeń także są wykonane z tego materiału.Pianka jest łatwa do formowania i można nią uzyskać dowolny kształt, dlatego korzysta się z niej przy pakowaniu paczek, aby zabezpieczyć produkt. Oprócz tego, pianka jest wysoce odporna na zarysowania, chroniąc również produkt przed wstrząsami i uderzeniami.

Zalety pianki polietylenowej

Warto zwrócić uwagę na to, że polietylen jest bezpiecznym materiałem, który może mieć kontakt z żywnością, dlatego często pianka polietylenowa zabezpiecza produkty spożywcze w transporcie. Materiał jest bezbarwny i bezwonny, ale także bezpyłowy. Patrząc na zalety tego produktu bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że wykorzystanie pianki polietylenowej będzie tylko rosnąć i będzie ona stosowana w wielu nowych rozwiązaniach.

Pianka polietylenowa producent

Na terenie Polski wielu producentów materiałów sztucznych jest świadoma rosnącego popytu na piankę polietylenową w rolce, dlatego jest ona dostępna u wielu sprzedawców. Pianki oferowane przez certyfikowanych producentów spełniają wszystkie niezbędne normy i są w pełni bezpieczne.