Kontenery IBC służą do przechowywania oraz przewożenia substancji, które są bardzo toksyczne lub łatwopalne. Są to pojemne zbiorniki, które można używać wielokrotnie, co wpływa pozytywnie na środowisko. W tym artykule wyjaśnimy, czym są pojemniki IBC oraz wymienimy ich największe zalety.
Czym jest kontener IBC oraz do czego się go używa?
Pojemnik ibc jest wykonany z polietylenu i jest w stanie pomieścić nawet 1000 litrów cieczy. Jest on przeznaczony do przechowywania oraz przewożenia toksycznych, żrących i łatwopalnych substancji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że skrót IBC oznacza Intermediate Bulk Container. Zbiorniki tego typu posiadają stalowy kosz, który ma za zadanie chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz stabilizuje położenie kontenery podczas transportu.
Jakie zastosowanie mają kontenery IBC?
Pojemniki IBC mają zastosowanie w naprawdę wielu branżach. Warto podkreślić, że są one wytwarzane przez firmy produkujące pojemniki i palety o przeznaczeniu przemysłowym i transportowym. Pojemniki IBC są wykorzystywane w takich branżach, jak:
– branża spożywcza,
– branża przetwórcza,
– branża paliwowa,
– branża budowlana,
– branża chemiczna,
– oraz wiele innych.
Uniwersalność kontenerów IBC wpływa na możliwość ich użycia w różnych dziedzinach przemysłu.
Jakie zalety mają pojemniki IBC?
Na popularność kontenerów IBC wpływa fakt, że mają one bardzo dużo zalet. Po pierwsze, można w prosty sposób układać je w stosy, co jest możliwe dzięki ergonomicznej konstrukcji. Co więcej, tworzywo, z którego wykonywane są pojemniki IBC jest odporne na substancje o właściwościach żrących. Umożliwia to przewożenie i przechowywanie substancji żrących, łatwopalnych lub toksycznych. Warto również podkreślić, że kontenery IBC są certyfikowane. Oznacza to, że pojemniki tego typu nadają się do przechowywania substancji, które wymagają spełnienia określonych standardów higienicznych. Co więcej, pojemniki IBC charakteryzuje stabilna konstrukcja oraz uniwersalne wymiary wpływają na popularność kontenerów IBC. Teraz już wiesz, czym są pojemniki IBC oraz, do czego służą oraz jakie mają zalety.