Jakie zastosowanie ma pojemnik IBC?

IBC to bardzo duże pojemniki, które służą do przewozu luzem. Wytrzymałe pojemniki wykorzystywane są przez przedsiębiorców nie tylko do przewożenia, ale również do czasowego przechowywania płynów. W pojemnikach IBC bez problemu można przechowywać chemikalia, które podlegają przepisom ADR.

Wytrzymałe pojemniki HDPE

Pojemnik IBC w całości wykonany jest z niezawodnego polietylenu o bardzo wysokiej gęstości HDPE. Dużym atutem półprzezroczystego polietylenu jest to, że umożliwia on obserwowanie płynu, który znajduje się w zbiorniku. Na przedniej ściance bardzo często znajduje się specjalna skala w litrach i galonach, dzięki której można dokładnie sprawdzić pojemność przechowywanych płynów. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Do wyboru są także pojemniki IBC zabarwione na czarno, które wykorzystywane są do transportowania płynnych substancji podatnych na promienie słoneczne. Oryginalny Pojemnik IBC jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą znacząco obniżyć koszty magazynowania i przewozu różnorodnych materiałów płynnych.

Jakie ibc wymiary?

Największym zainteresowaniem cieszą się pojemniki o pojemności 1000 litrów. Ergonomiczne kształty umożliwiają łatwiejszy i szybszy transport. Pojemniki IBC zaprojektowane są w taki sposób, aby można je było układać jeden na drugim. Na szczególną uwagę zasługują także specjalne zawory 2-3 calowe, które umożliwiają bardzo szybkie napełniania i opróżnianie. Jeżeli chodzi o szerokość wlewu to wynosi ona 150 mm lub 225 mm. Pojemnik IBC wyróżnia się dużą odpornością na oleje, kwasy, zasady i różnorodne substancje chemiczne.

Szerokie zastosowanie

Pojemniki IBC jak wspomniano powyżej wykorzystywane są do transportu płynnych produktów. W pojemnikach można przechowywać praktycznie dowolne płyny. Mowa tutaj między innymi o kwasach, lakierach, środkach spożywczych, czy też alkoholach. Godne polecenia są przede wszystkim pojemniki z certyfikatem UN. Pojemniki można oddać do specjalistycznego serwisu, dzięki czemu znacząco zwiększy się ich termin użytkowania. Każdy oryginalny pojemnik posiada gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Nietypowe kontenery ibc wymiary mogą mieć bardzo różne. Największym zainteresowaniem cieszą się modele, które mają ponad metr wysokości i szerokości. Warto wspomnieć również o tym, że pojemniki można szybko złożyć, dzięki czemu zaoszczędzi się sporo cennego miejsca.