Jakie zastosowanie ma pianka polietylenowa?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje pianki poliuretanowej. Wyróżnić należy przede wszystkim piankę o zamkniętej i otwartej strukturze komórek. Jeżeli chodzi o piankę o zamkniętej strukturze komórek, to wykorzystywana jest ona na szeroką skalę z branży budowlanej do ocieplania powierzchni dachów.

Jakie zastosowania ma zamkniętokomórkowa pianka?

Zamkniętokomórkowa Pianka w arkuszach wyróżnia się bardzo wysokim współczynnikiem tłumienia dźwięków, dzięki czemu bardzo często wykorzystywana jest do izolacji akustycznej różnorodnych pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka odporność na wilgoć i niespotykana sztywność. Poliuretanowa pianka w rolce doskonale sprawdzi się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynku. Dzięki niej możliwa jest izolacja ścian zewnętrznych, stropów, fundamentów i podłóg. Pianka wykorzystywana jest oczywiście nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w budynkach przemysłowych.

Jakie zastosowania ma otwartokomórkowa pianka?

Otwartokomórkowa pianka wyróżnia się bardzo dużą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu pokryte powierzchnie mogą swobodnie oddychać. Ten gatunek pianki bardzo często stosowany jest na konstrukcjach dachu i na deskowanie. Warto zwrócić uwag także na skład samej pianki. Producenci oferują pianki jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się w warunkach wysokiej wilgotności powietrza. Jak powszechnie wiadomo im wyższa jest wilgotność oraz temperatura powietrza, tym oczywiście pianka znacznie szybciej się utwardza. Jeżeli chodzi o dwuskładnikową piankę, to podlega ona z kolei utwardzeniu chemicznemu. Pianka w rolce tego typu sprawdzi się idealnie w miejscach suchych, które są trudno dostępne. Wiele osób wykorzystuje piankę dwuskładnikową do łączenia elementów stolarki.

Rodzaj aplikacji ma znaczenie?

Pianka polietylenowa dzieli się także ze względu na sposób aplikacji. Na rynku królują obecnie pianki pistoletowe i wężykowe. W tym pierwszym przypadku, aby rozprowadzić piankę trzeba skorzystać z pomocy specjalnego pistoletu. Dzięki niemu można liczyć na precyzyjne dozowanie materiału. Pianka polietylenowa wężykowa, jak sama nazwa wskazuje aplikowana jest za pomocą wężyka. Jej największym atutem jest atrakcyjna cena, dlatego też tak często wybierana jest do precyzyjnego izolowania.