Jakie właściwości i zastosowania ma pianka polietylenowa?

Należy mieć świadomość, że pianka polietylenowa zdecydowanej większości osób kojarzy się z zabezpieczaniem różnego rodzaju opakowań. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wspomniany produkt ma znacznie więcej zastosowań.

Co dokładnie warto wiedzieć o piance polietylenowej?

Warto wiedzieć, że jest ona obecnie dostępna w różnych wymiarach. Pianka polietylenowa w rolkach doskonale zabezpiecza przed wilgocią. Oznacza to tym samym, że jest to znacznie efektywniejsze rozwiązanie w porównaniu do kartonowego opakowania. Należy również zaznaczy, że produkt cechuje się lepszymi właściwościami od folii stretch.

Pianka polietylenowa w rolkach jest w stanie także zagwarantować barierę chroniącą przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Użytkownicy produktu mogą mieć całkowitą pewność, że będzie on stanowił zabezpieczenie przed zabrudzeniami i wilgocią. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Do czego można zastosować omawiany produkt?

Jak zostało już wspomniane wcześniej pianka cechuje się nie tylko właściwościami hydro, ale również termoizolacyjnymi. Jest również świetnym izolatorem akustycznym. Wymienione właściwości przyczyniają się do tego, że polietylen wykorzystywany jest do izolacji podłóg pływających. Godny uwagi jest również fakt, że piankę polietylenową można bez żadnego problemu wyłożyć pod panelami podłogowymi. Do jej zadań będzie należało wytłumienie dźwięków uderzeniowych. Ponadto produkt będzie gwarantował dodatkową barierę izolacyjną.

Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że produkt dostępny jest na rynku w różnych wersjach cenowych. Oczywiście ogromne oddziaływanie na koszt będzie miała grubość materiału. Należy mieć świadomość, że wysokiej jakości produkt o grubości 40 mm, który znajduje się w ofercie asortymentowej znanego producenta kosztuje około 35 złotych za opakowanie. Z kolei osoby, które są zainteresowane zaopatrzeniem się w piankę w rolkach o grubości 10 cm, muszą liczyć się z wydaniem 90 złotych za opakowanie. Oznacza to tym samym, że im grubsza będzie pianka, tym wyższa cena jej zakupu.