Do czego służy paletopojemnik ibc?

Dużych rozmiarów pojemniki plastikowe zwane są także paletopojemnikami ibc. Jeśli chodzi o ich zastosowanie, to zazwyczaj służą one do przechowywania i transportu różnego rodzaju cieczy. Mowa tutaj o czystej, a także zanieczyszczonej wodzie. Pojemnik ibc wykonany ze specjalnych materiałów pozwala także na bezpieczne magazynowanie substancji chemicznych, kwasów i olejów, a także cieczy niebezpiecznych.

Paletopojemnik ibc i jego budowa

Jeśli chodzi o Ibc wymiary pojemników mogą być naprawdę różne i zazwyczaj uzależnione są od ich pojemności. Oczywiście, im więcej substancji mieści się w danym paletopojemniku, tym większymi wymiarami będzie się on charakteryzował. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tradycyjny paletopojemnik składa się z kilku elementów. Za stabilną podstawę całej konstrukcji służy specjalna paleta, najczęściej wykonana z metalu. Pomimo tego że jest ona zdecydowanie najtrwalszą opcją, spotkać można także palety wykonane z tworzywa sztucznego czy też drewna.

Aby paletopojemnik był bezpieczny, na paletę nakłada się specjalny kosz, który służy za ochronę zbiornika. W metalowej, zazwyczaj wykonanej ze stali nierdzewnej klatce, umieszczony został wykonany z tworzywa sztucznego zbiornik o pojemności nawet 1000 l. Sam zbiornik wykonany jest zazwyczaj z materiału o bardzo wysokiej gęstości, dzięki czemu z powodzeniem może służyć do przechowywania niebezpiecznych substancji.

Paletopojemnik ibc do czego służy?

Ciężko wyobrazić sobie współczesny transport i przemysł bez paletopojemników ibc. Służą one bowiem do magazynowania i transportu różnego rodzaju cieczy – nie tylko zwykłej, bezpiecznej wody, ale również niebezpiecznych, zagrażających zdrowiu substancji. Paletopojemnik ibc zazwyczaj stosowany jest w branży spożywczej bądź też chemicznej. Aby móc transportować w nim niekorzystne dla ludzkiego zdrowia ciecze, powinien on posiadać międzynarodowe certyfikaty, umożliwiające transport go po drogach publicznych.

Podsumowując, paletopojemnik ibc jest bardzo trwałym produktem, który posiada wysoki poziom zabezpieczeń. Klatka, która otacza zbiornik, skutecznie ogranicza możliwość jego uszkodzenia. Każda osoba, która chce kupić paletopojemnik ibc, powinna zorientować się zawczasu, z jakiego materiału powinien być od wykonany, by spełniał pokładane w nim oczekiwania. Na szczęście wybór paletopojemników na rynku jest tak duży i zróżnicowany, że każdy klient znajdzie ten idealny dla siebie.