W każdym zakładzie pracy, większym czy mniejszym, ważną rolę pełni jego oświetlenie. Musi być ono dobrane do charakteru produkcji i umieszczone w odpowiednim miejscu tak, żeby blask nie oślepiał pracowników. Lampy techniczne, zamontowane prawidłowo, to gwarancja bezpieczeństwa ludzi przebywających na halach produkcyjny, to także większa funkcjonalność i wydajność produkcji.
Jak działają lampy techniczne?
Lampy te są przeważnie na szynoprzewodach, które gwarantują estetyczne i praktyczne rozwiązanie. Szynoprzewody zapewniają oświetlenie w całym pomieszczeniu. Można je podzielić na jednofazowe i trójfazowe. Różnica między nimi polega na ilości zapalonych świateł w tym samym czasie. W systemie jednofazowym wszystkie lampy zapalają się od razu, natomiast w trójfazowym jest możliwość wybrania tych, które mają się świecić w danym momencie.
Zastosowanie lamp technicznych
Lampy techniczne mogą być wykorzystywane do oświetlenia wielu pomieszczeń wewnątrz, ale doskonale sprawdzą się także na zewnątrz pomieszczenia. Ponieważ jest ich wiele wersji, maja różne atesty i certyfikaty, to stosowane mogą być nie tylko w zakładach pracy czy na budowach, ale również w szpitalach czy w miejscach związanych z produkcją żywności.Lampy te wykorzystywane są do oświetlania różnych maszyn, tych znajdujących się w środku, jak i do oświetlenia koparek, ładowarek lub betoniarek na placu budowy.
Zalety lamp technicznych
Oświetlenie to ma ta niewątpliwą zaletę, że może pracować nieprzerwanie przez wiele godzin. Jest ono także bardzo hermetyczne, obudowa jest bardzo szczelna i nie przepuści ani kropli wody, kurzu czy brudu. Daje to gwarancję, że praca elektroniki wewnętrznej będzie przebiegać bez przerwy. Lampy te są także odporne na działanie nawet bardzo trudnych warunków zewnętrznych, a także na uderzenia. Światło w nich jest najwyższej jakości. Mają również specjalne klosze, które wykonane są z trwałego poliwęglanu. Mogą mieć różne kształty, ale wszystkie są łatwe w montażu, w zachowaniu czystości i w konserwacji.