Plastikowe palety to dzisiaj nowoczesne opakowania, które wykorzystuje się w bardzo różnych gałęziach przemysłu. Każdy producent europalet plastikowych produkuje towary dedykowane specjalnym branżom i dlatego wielu przedsiębiorców może zdecydować się na ich zakup. Mimo faktu, że ceny ich nie są małe, to jednak korzystanie z nich daje bardzo duże oszczędności.
Jakie są plastikowe palety?
Produkcja palet z tworzyw sztucznych stoi dzisiaj na bardzo wysokim poziomie. Przy ich produkcji wykorzystuje się innowacyjne metody technologiczne, a przy tym plastikowe palety są dostosowane do każdego rodzaju przemysłu. Różnią się one już nie tylko swoimi wymiarami, ale także rodzajem podłoża, wymiarem progu zabezpieczającego towar, rodzajem połączenia palety z podłożem, na którym trzeba ją ustawić.
Produkcja palet jest na bardzo wysokim poziomie, wykorzystywany jest jak najlepszy rodzaj materiału do wykonania opakowań z plastiku. Dlatego tez plastikowe palety są mocne, trwałe, wytrzymałe, odporne, łatwe w utrzymaniu w czystości, długowieczne i przede wszystkim proekologiczne.
Gdzie można je zastosować?
Producent europalet produkuje palety dedykowane specjalnym branżom, oraz tradycyjne, które są wykorzystywane bez specjalnych potrzeb. Dlatego też można je spotkać w transporcie i magazynie wielu gałęzi przemysłu. Wykorzystywane są one w przemyśle spożywczym, ciężkim, chemicznym, motoryzacyjnym, farmakologicznym, medycznym, kosmetycznym. Są powodem do zadowolenia dla firm logistycznych, które przy ich wykorzystaniu tworzą bardzo oszczędne i w pełni wykorzystane transporty towarów.
Oszczędne, ekologiczne i bezpieczne
Palety wykonane ze sztucznego tworzywa generują dla danego przedsiębiorstwa wiele oszczędności. Tak łatwo się nie niszczą, przez co cały czas są w obiegu, a ponadto pozwalają na zaoszczędzenie powierzchni transportowej i magazynowej. Przez co przy wykorzystaniu tego typu opakowań nie ma potrzeby wysyłania wielu transportów, jak można wszystko przetransportować za jednym razem, jak również nie potrzeba wykorzystywać dużej powierzchni magazynowej. Uważa się, że bez żadnych zniszczeń paleta taka wytrzyma około jednego roku, a jej żywotność jest wyliczona na dziesięć lat.