złom cyny

Procedury wytapiania metali podczas recyklingu cyny

Cyna jest metalem niskotopowym, co sprawia, że topi się już w temperaturze, które przekracza zaledwie 220 stopni Celsjusza. Poza tym, dzięki temu, że dobrze przewodzi prąd, wykorzystuje się ją również w przemyśle elektronicznym na wysoką skalę. Na polskim rynku znajduje się mnóstwo firm, oferujących skup cyny w celu jego recyklingu. Po przyniesieniu przez klienta odpowiednich materiałów do danej placówki, następuje ich wycena, a następnie surowiec przerabiany jest na świeży materiał do produkcji nowych przedmiotów metalowych.

Podstawowe zasady recyklingu cyny


Recykling cyny przebiega w kilku podstawowych krokach. Pierwszym z nich jest, oczywiście, zgromadzenie odpowiedniej ilości materiałów i oddanie ich na skup cyny. Jeśli mamy do dyspozycji przedmioty cięższe niż na przykład puszki, możemy w tym celu odnaleźć taką firmę, która zaoferuje nam przyjazd w konkretne miejsce składowania i samodzielny przewóz materiałów do punktu skupu. Oddawanie surowców na złom cyny może odbywać się więc bez dodatkowych trudności organizacyjnych, jeśli skorzystamy z usług profesjonalnej firmy.

Praca przy złomie cyny


Następnym krokiem jest natomiast sortowanie metali. Wśród podstawowych ich typów można wymienić między innymi: stal, miedź lub też aluminium. W dalszej kolejności pracownicy skupu cyny umieszczają wszystkie materiały w przeznaczonych do tego miejscach, by potem przystąpić do ich rozdrobnienia na mniejsze części we wnętrzu specjalnej maszyny. Później następuje testowanie poszczególnych surowców na promieniowanie. Z niektórych elementów należy jeszcze usunąć farbę oraz pozostałe elementy, które nie mogą zostać dopuszczone do kolejnego etapu recyklingu.

Stop materiałów metalowych


Recykling cyny nie kończy się naturalnie na tym etapie. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie kawałków materiałów do pieca, który stopi metale. W dalszej części operacji metale wlewane są do specjalnych form w postaci wlewek. To one stanowią podstawę całego zabiegu. Z nich powstają więc nowe produkty, które tworzone są w oparciu o proces recyklingu cyny. Z metali odzyskanych produkuje się między innymi: nowe części samochodów, stoły, krzesła metalowe, różnego rodzaju pojemniki, różnorakie urządzenia, metalowe rury. Wykorzystuje się je nierzadko również jako elementy do budowy samolotów tudzież statków. Z pewnością warto oddawać więc zużyte surowce na złom cyny. Metal ten można stosunkowo łatwo przerabiać, ponieważ podatny jest na odlewanie. Ponadto cechują go także: łatwa dostępność i stosunkowo niska cena.

Więcej w temacie na http://www.stellmet.pl/oferta,7,zlom_cyny_i_niklu